Telefon Numaramız
0212 531 97 26

Yerden Isıtma Straforu

Anasayfa » Yerden Isıtma Straforu

Yerden ısıtma si̇stemleri̇nde şap altı i̇zolasyon malzemesi̇ ve yerden ısıtma borusunu yere sabi̇tlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.enjeksi̇yon kalıp yöntemi̇ i̇le üreti̇len ve ataboard markası i̇le kullanıma sunulan levhalar, yerden ısıtma tesi̇satlarının vazgeçi̇lmez bi̇r parçası hali̇ne gelmi̇şti̇r.

VATANPOR yerden ısıtma levhaları sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma ortamı sağlamaktadır. Mekandaki ısı kayıplarını, zemin betonu içindekini borularla ısı kaynağından aldığı enerjiyi zemin altına yayarak dağıtan, zemini dolayısıyla ortamı ısıtan bir ısıtma sistemidir. VATANPOR yerden ısıtma levhaları, yerden ısıtma tesisatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. İzolasyon özelliği ile ısı kayıplarını engellerken , ısıtma amaçlı serilen boruların kolay ve homojen bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.

 

AVANTAJLARI

Yerden ısıtma tesisatları için özel olarak üretilmiştir

 

Ebatları 60 x 92, 60 x 105 ve 75 x 120 cm. olan ısı yalıtım panelidir.

 

Hızlı bir işçilik ve ısıtmada maksimum verim sağlar. Kabartmalı özel yapısı üzerine dökülen zemin şapı ile diğer malzemelere kıyasla çok daha üstün bir yapışma sağlar. Katlar arasında yüksek ısı ve ses izolasyonu yapar. B1 sınıfı alev yürümez hammadde ile üretilmiştir. Enjeksiyon EPS strafor olduğu için kapalı gözenekli strapordur ve şap suyunu emisyon değeri ihmal edilecek kadar azdır.

 

Modülasyon kanalları veya boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı Yerden ısıtma borusu döşemek çok daha kolaydır. Düz strafor ile yapılan uygulamalara göre hem ilave malzeme, hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.

 

Yerden Isıtma üzerine şap atılacağı zaman boruların bir tarafa toparlanması engeller.

 

Yerden ısıtma üzerine atılan şap, dolgu şapı olduğu için gözenekli yapısı sayesinde şaptaki çatlamaları minimuma indirmektedir.

 

Kenarlarındaki zıvanalar dolayısıyla döşendiği mekanda bir bütün olarak hareket etmektedir.

 

Uygulama özelliğine göre üzerine çelik hasır döşemesi rahat ve yerden ısıtma borularına zarar vermeyecek şekilde uygulama imkanı sağlamaktadır.

 

UYGULAMA

Betonu üzerine yüksek yoğunluklu26-28 veya 30 dansite ısı yalıtımlı malzemesi döşenir. Böylece kat arasındaki ısı ve ses izolasyonu sağlanmış olur. (Bu durum kombi ile yapılan bireysel ısınmalarda çok önem taşır.) Binili strapor veya modülasyon paneli üzerine ısı hesapları ile projede belirlenen boy ve şekillerde zeminden ısıtma boruları döşenir. Döşenen boruların üzerine basınç ve sızdırmazlık testlerinden sonra şap betonu atılır. Şap betonunun kurumasından sonra döşeme kaplaması (seramik,parke, halı, mermer, granit, v.b.) uygulanır

<